Jaunumi
Jul 21

Pāvilostā viesojas Polijas žurnālisti

Maija vidū, kad pamazām sākas burāšanas sezona, Latvijā viesojās Polijas mediju pārstāvji no Krakovas un Gdaņskas, lai iepazītu Kurzemes jahtu ostu piedāvājumu. Vizīte noritēja no 18. līdz 22. maijam un to organizēja Kurzemes plānošanas reģions, tā notika Interreg Igaunijas – Latvijas pārrobežu sadarbības programmas “Austrumbaltijas ostas” ietvaros, kura mērķis ir uzlabot mazo ostu tīklu Latvijas un Igaunijas piekrastē ar kvalitatīviem ostu pakalpojumiem un popularizēt Austrumbaltijas piekrasti kā burāšanas galamērķi. Pāvilostā Polijas mediju pārstāvji viesojās 19. maijā.

 

 

Polijas mediju pārstāvjiem bija iespēja iepazīties ar visām desmit jahtu ostām un tūrisma iespējām to tuvumā – Liepāju, Pāvilostu, Ventspili, Roju, Mērsragu, Enguri, Jūrmalas un Rīgas jahtu ostām, Kuivižiem, Salacgrīvu un Skulti, kā arī tikties ar ostu pārstāvjiem. Vizītē piedalījās pārstāvji no šādiem medijiem: www.gospodarkamorska.pl, www.namiary.pl, www.dziennikbaltycki.pl, www.turystyka.wp.pl un www.portalzeglarski.com. Polijas viesus ar Kurzemes jahtu ostām iepazīstināja Kurzemes plānošanas reģiona Projektu nodaļas vadītāja Aiga Meri.

Pāvilostā Polijas viesi tikās ar BoatPark Pāvilosta pārstāvi Ričardu Liepiņu, kurš pastāstīja par tehniskajām iespējām un servisu, kas tiek nodrošināts ikvienam jahtas saimniekam gan no Latvijas, gan ārvalstu viesiem. Žurnālistiem bija iespēja viesoties arī tehniskajā darbnīcā, kur vairākas jahtas tika gatavotas jaunajai burāšanas sezonai. Vēlāk Polijas pārstāvji tikās ar jahtu piestātnes “Pāvilosta Marina” un Pāvilostas jahtu ostas pārstāvi Ģirtu Vagotiņu-Vaguli. kurš izrādīja viesiem abu jahtu piestātņu iespējas, kā arī izvizināja pa Sakas upi, ļaujot izbaudīt jūras vēju un viļņus.

Atgriežoties mājās, Polijas žurnālisti ir izveidojuši publikācijas par Latvijā piedzīvoto, pastāstot par Latvijas piekrastes jahtu ostām, iespējām, ko izmantot Polijas burātājiem.

Portāla un avīzes DZIENNIK BAŁTYCKI pārstāvja veidoto publikāciju iespējams iepazīties šajā saitē. Autors ir pastāstījis, kādēļ ir vērts atklāt tuvas, lai arī acīm neredzamas vietas jeb vienus no tuvākajiem poļu kaimiņiem Baltijas jūras piekrastē. DZIENNIK BAŁTYCKI stāsts pieejams arī avīzes drukātajā versijā.

Portāla GOSPODARKA MORSKA pārstāvis savā publikācijā uzsvēris Latvijas jūras piekrastes bagātīgo kultūras un izklaides piedāvājumu, iepazīstinot arī ar burāšanas infrastruktūru mūsu valstī. Autors, viesojoties Latvijas piekrastes ostās, izveidojis arī īsu video:

Savukārt portāla NAMIRAY.PL autors savā tīmekļa vietnes publikācijā “Ar skatu uz jūru” pastāstījis ne tikai par Latvijas jahtu ostām, bet arī par tirdzniecības ostām (Liepāju un Ventspili). Turklāt viņš arī padalījies ar tām Latvijas jahtu ostām, kurās iespējams saņemt tehnisko palīdzību jahtām, kā arī vietas, kur tiek būvētas jaunas jahtas. Savukārt otrā publikācijā, kas pieejama NAMIRAY.PL drukātajā versijā, ir plašāka informācija par Latvijas tirdzniecības ostām, beigās pastāstot arī par jahtu ostām un satiktajiem ostu pārstāvjiem Latvijā.

SAIL PORTAL pārstāvis izveidojis pat divas publikācijas, kur pirmajā pastāsta par visām Latvijas piekrastes jahtu ostām, bet otrajā publikācijā ir bilžu galerija.

Par projektu Austrumbaltijas jahtu ostu tīkla pilnveidošana un popularizēšana, EST-LAT177
Pārrobežu sadarbības programma tiek īstenota, lai uzlabotu mazo ostu tīklu Latvijas un Igaunijas piekrastē ar kvalitatīviem ostu pakalpojumiem un popularizētu Austrumbaltijas piekrasti kā burāšanas galamērķi. Projekta īstenošanā iesaistīti 13 partneri, no kuriem 10 ir no Latvijas, bet trīs no Igaunijas. Viens no projekta partneriem ir Kurzemes plānošanas reģions.

Papildu informācijai:
Zane Gaile
ESTLAT projekta “Austrumbaltijas ostas” mārketinga koordinatore
[email protected]
www.kurzemesregions.lv
facebook.com/EastBalticCoast